Etyczne aspekty przyjaźni

FraindsAnalizując zabytki literackie można powiedzieć, że przyjaźń zawsze czczony jako wielkiej wartości moralnej i społecznej. Arystoteles poświęcił dużo wiedzy czasu przyjaźni, bo myślałem, że to najbardziej niezbędne do życia.

Arystoteles pisał:
“Nikt nigdy nie wybrać życie, w którym nie będzie żadnych przyjaciół, nawet w zamian za wszystkie tsinnosti..Oskilky dokładnie przyjaźń jest nie tylko najbardziej niezbędne częścią życia, ale także poczucie coś pięknego ..”

Wierzę, że przyjaźń jest selektywne i powinna opierać się na wzajemnej sympatii, ponieważ nie może być tylko jednostronna przyjaźń. Nawet w pismach Puszkina można znaleźć wiersze, które wyraźnie podkreślają znajomego istotę:
“Serce jak my, że – podobnie jak w drugim ja”

Przyjaźń, myślę, że powinno być szczery tylko. Między ludzie zawsze muszą być obecne tylko zrozumienie i obie strony będą mogli cieszyć się ich komunikację, dając część swego ciepła. Nie do końca zgadzam się z tą opinią, że przyjaciele powinni być koniecznie takie same nawyki spilni interesy, nawet wizualnie podobne. Uważam, że taki związek nie można ustalić zasady .. W słowach Plutarcha:

“Nie potrzebuję przyjaciela, który podąża mój każdy gest:. Jest o wiele lepiej robi mój cień”

W różnych okresach okresach koncepcja etyczna przyjaźni wypełnione różnych treści. W średniowieczu ceniony bardzo bohaterska i rycerski przyjaźń, przyjaźń między chrześcijanami dotyczą konkretnych ludzi, którzy są zjednoczeni przez miłość Boga, w czasach romantyzmu romansu utworzonych coś takiego jak “przyjaźń liryczny” (delikatnych relacji między ludźmi, co było ujawnienie wartość psychologiczna i zaufanie) , W 20 wieku zaczęli mówić, że przyjaźń straciła swoją siłę pod wpływem czynników społecznych.

W rzeczywistości, w dzisiejszym świecie trudno jest znaleźć prawdziwą przyjaźń, bo nie są teraz tak zwany “korzystne relacje.”

Co ciekawe, Arystoteles zidentyfikowano kilka rodzajów przyjaźni:

1) utylitarne, która opiera się na wzajemnej korzyści
Myślę, że w dzisiejszym świecie jest to tego typu często przyjaźń.
2) oznacza, że przyjaźń hedonicznych ludzie są ze sobą połączone i komunikują się tylko pocieszać obu stron, a może zabawy.

Ten rodzaj przyjaźni, jak i nazwać prawda, ale myślę, że wciąż jest przedstawić pewien rodzaj egoizmu dla siebie. Zgadzam się z Arystoteles uważał, że najbardziej prawdziwa przyjaźń jest trzeci rodzaj przyjaźni – jest moralne, kiedy przyjaźń jest bezinteresowna miłość, a nie dla siebie, lecz dla niego.

Często istnieje potrzeba przyjaźni nastolatek chce człowiek, który powierzyć swoje doświadczenie, które będzie słuchać i dać rady. Najważniejszą rzeczą jest to, że wartości moralne przyjaźni i zrozumienia umiejętności okazją do samorozwoju i samo ujawnienie. Mówią, że doskonała przyjaźń w okresie dojrzewania jest romantyczna przyjaźń w okresie dojrzewania ten romantyzm zniknie i jest więcej egocentryzm. Następnie, przyjaźń przekształca się w dorosłego.

Zavershayetsya tworzenie tożsamości, rozbudowany i zróżnicowany sfera komunikacji i działalności, nowej intymnej miłości. U osób dorosłych, istnieje głęboka przyjaźń, przemyślane uczucia kontroli i doświadczenia. Młodzi ludzie starają się budować przyjaźnie z tych, którzy podzielają ich poglądów i interesów, jak i dorosłych zwykle tylko tyle harmonii interesów. Ale złożony świat człowieka, tym trudniej znaleźć osobę, podobnie myślących.

Dlatego w dorosłym wieku istnieją już takie jak przyjaciół, przyjaciel z dzieciństwa (wspomnienia dzięki), przyjacielu – kolega (we wspólnej sprawie), przyjaciół i zainteresowań. Gdy przyjaciele są dorośli, że ważne jest, aby wymieszać przyjaźń z ról rodzinnych, ponieważ najwyraźniej uznają to za konieczne element w tworzeniu rodziny. Porozmawiaj z przyjacielem w dzisiejszym świecie ma wysoką wartość moralną i psychologiczną i tylko obecność znajomego lub znajomych jest uważana za jedną z najważniejszych przesłanek do zadowolenia z życia.

Ale gdy ten sam wschodzących przyjaźń? Kiedy znika granica między powierzchnią społeczności i autentyczna przyjaźń? Pierwszy może stanowić podstawę do drugiego i na odwrót.

Zjawisko przyjaźni oraz zaklechayetsya w “czasie”. Czas przyjaźń jest jak dobre wino do starzenia się, tym bardziej smaczne. Jeśli przyjaźń przechodzi przez szereg czasu i szeregu poszczególnych testów można nazwać “prawdziwy”. Przyjaźń początkowo oparty na szacunku, równości i wzajemnego wsparcia, zrozumienia przychodzi później, ale tylko w czasie dla zrozumienia poziom sensoryczną, to jest taki, który wymaga żadnych słów wystarczy tylko spojrzenie lub nastroju.

Voltaire również próbował wyjaśnić wartość moralną przyjaźni i dał vysznachennya:

“Przyjaźń -uhoda bez słów między cnotliwych i subtelnych osobowości. Z jego delikatne, ponieważ mnisi mogą być cnotliwych ludzi, ale nigdy nie dowiedział się w jego życiu, że to przyjaźń. Uczciwość, bo nawet złodziej musi wspólników w alkoholicy pitnej towarzysz, towarzysz skąpe ludzie, politycy potrzebują osób, które zostaną zebrane razem z nim, cesarzy z sądu, leniwy, tylko z połączeń powierzchowne i tylko cnotliwi ludzie są prawdziwe przyjaciele”.

Dlatego, jak już wspomniano, przyjaźń opiera się na osobistych upodobań, wyróżnia odróżnia go od tam stosunkiv.Same działalności człowieka używając swojego przyjaciela jako sposób, aby spełnić ich konkretne cele i osiągnięcia swoich celów. Jeżeli transakcje handlowe z inną osobą wykorzystuje do osiągnięcia konkretnego celu, przyjaciele pomóc przyjacielowi, co znajduje odzwierciedlenie w słowach:

“Nie w służbie i przyjaźni.” Przyjaźń – nie ma usługi, nie dziękuję za to, “powiedział G. Derzhavin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *