Etyczne i filozoficzne nauki Jean-Paul Sartre

sartrlPiekło to inni!
Jean-Paul Sartre – fr. filozof, egzystencjalizm. Oczekiwanie nicość przed śmiercią daje ludzkiej egzystencji egzystencjalny charakter. Sartre obejmuje nie tylko nieistnienia “nic”, ale głupoty. Jedyne możliwe podejście do zagrożenia – odwagi, by wziąć na siebie: odwagi!

Egzystencjalizm – jest jak próba wyciągnięcia wniosków z sekwencji ateizmu. Próbował nawet chwycić człowieka w rozpaczy. Jeśli, na przykład, spróbuj wymienić wszystkie niedowierzanie rozpacz, niewiarę we wszystkim, podobnie jak chrześcijaństwo, jest to ta sama rozpacz, która jest punktem wyjścia w niewierze. Ten rodzaj ateizmu, że ma dowody, jeśli nie ma Boga wśród ludzi. Głównym celem egzystencjalizmu – jest to, że jeśli Bóg jest wśród nas, że nie będzie przeszkadzać i będzie miał niewielki wpływ ludzkiej egzystencji.

Pierwszy człowiek jest odpowiedzialny za siebie, powinien znaleźć się w świecie, należy upewnić się, że nic uratować człowieka od siebie, nawet, że Bóg czyni, ale jak są wśród nas. Egzystencjalizm – to rodzaj teorii działania, optymizm ludzi. Chrześcijanie, jak wynika z tego, co jest nieuczciwe ze sobą mylone swoją rozpacz, i wszystkich, którzy nie mają takiej wiary, jak nimi, tylko chrześcijanie mogą dzwonić egzystencjalnych – “zdesperowana”.

Sartre uważał, że ludzką egzystencję – łańcuch szeregowego samozaparcia, które znajduje swoje urzeczywistnienie w wolności. Człowiek rodzi się z przyrodzonej wolności, które nie przewiduje powody i podstawy, i zapewnia o niepodległość przeszłości i teraźniejszości. Dla Sartre’a człowiek jest wolny i że może się zmienić, i własność bycia w świecie. Obiektywne okoliczności, zdaniem filozofa, nie może pozbawić osoby za darmo.

Wolność przechowywane w każdych warunkach na nim. Na przykład osoba, która pozbawiony wolności (więźnia) mógł pogodzić się ze stanowiskiem, które ma on w tej chwili, i może przejść do wrogości się i umierają niepokonana. Mogę powiedzieć, że wolność – zależy od okoliczności osoby i jak postrzegają go.

Egzystencjalizm – wyrazem człowieczeństwa, nie próbuje pozbawić osobę zachęcania działania, ponieważ tylko nadzieję, że w działaniach, które pozwala ludziom żyć – to jest efekt. Sartre – jest osoba, dla której nie ma Boga, umarł, ten, w którym Bóg – to niezwykłe, mitologiczny, jak elfy i wróżki. Z powodu istnienia i nieistnienia Boga – może nie w 100% powiedzieć, że to, czy nie, to jest mit czy rzeczywistość, ponieważ zależy to od świata duchowego, z którego rodzina powiększyła się człowieka, a kto głosi to przekonania religijne siedem.

Z informacji, które poznałem z Sartre mogę powiedzieć, że to obchodzi ateizm choć bez większego hałasu. Jedna osoba nie wierzy w Boga, nie inne – wybór wszystkich, a my nie mamy prawa go potępiać. Sartre uważa, że wybory, które postawiliśmy sobie i przenoszą się przez całe życie, zależy od celów wyznaczyliśmy sobie. Sartre chciał dać mężczyzna z jej niezależności, a także rzeczywistość wokół rzeczywistych obiektów. Filozofa nivelizuye różne formy do realnej redukcji ludzkiej myśli. Znaczenie i sposób życia człowiek, polega na tym, że nie jest jasne, od zewnątrz ciągłości ‘przypadkowy sposób świata “, ale raczej stanowi prototyp swego istnienia.

Sartre ma swoje filozoficzne poglądy na temat życia człowieka w świecie, tak, aby utrzymać filozofię i człowieka. Twierdzi on, że jeden lub drugi.

Sytuacja – to tylko ludzki wybór, i dokładnie. Moim zdaniem, nauki Sartre, człowiek niesie na ramionach ciężar świata. Jest on odpowiedzialny za sobą pierwszy, i dla świata. Odpowiedzialność ta jest niepełna.

JP Sartre okazuje swoją filozofię w swoim życiu. Filozof dorasta bez rodziców w środowisku katolickim w dzielnicy literackiej.

Fakt, że Sartre dorastał bez ojca, w jego opinii jest taka sama jak “Pan nie”, jego podziw dla dzieł literackich poszerzone spojrzenie na jego życie w przyszłości. Jeżeli osoba neukorinena na świecie, oznacza to, że osoba mieszka jego życie na próżno, to zdjęcie jest złe, Sartre nie jest wyleczony “nerwicy literackiego” nie jest uleczalna, wydawało sposób samovyrazyty sam, wydawało kultury samonarodzhennya. Porzucenie człowieka nie jest przypadek, że jest na świecie, jest to, że same korzenie nie znaleźliśmy urządzenie i nie wykonane życie w przyszłości. Poczucie istnienia, które objawia się w doświadczeniu – to spowodowało, push o tytuł pierwszej powieści egzystencjalnej – “Mdłości”.

Człowiek przede wszystkim dla jego istnienia, sposobem projektu projektuje się w późniejszym życiu, że to przyszłość. Tworząc tym samym podstawy do istnienia. Człowiek odpowiedzialny wyłącznie za siebie, nie ma powodu, by przełożyć je na inny, w świat. Każdy jest odpowiedzialny za swoje życie.

W związku z tym zasługa filozofa, egzystencjalizm, że leży to w ich koncepcji wolności i połączyć to wszystko wygląda jak prawo wolnego wyboru, samorealizacji, kreatywność.

Ponadto, jak wspomniano powyżej w moim eseju, mogę zidentyfikować główne przyczyny, które powinny wpłynąć na wolność człowieka w jego otaczającego świata. Na przykład, osoba bezpośrednio wymaga wolność “od” nie za darmo “do”; kiedy człowiek osiąga progu wolności, nawet myśli o tym, co to odpowiedzialność; ludzka wolność – wolność jest przede wszystkim prawa do samorealizacji, a także jest człowiekiem, który może zrobić sam i poza świat, który go otacza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *