İnsan erdemleri içsel değeri – Etik stoacılık temel ilke

AntikEtik stoyizmu temel aksiyomları yansıtan mantıksal oluşmuş günlerde bu sorunu incelemek dönmek Stoa olarak bağımsız, kendi kendine felsefi öğretidir. Sonradan anlamlı stoyizmu olarak görev vakıf, bilim etiği bayındır oldu. Bu ortaya çıkan ve halk zihninde durmak mümkün olmuştur başka doktrin yüzyıllardır bir ulus değil, dünya gibi, ve sırayla birlikte, insan hayatını oluşturan birçok spesifik faktörlere çalışmaya dayanmaktadır. Bu etik bileşenleri Stoacılar çok öğretilerinin varlığı ve doğanın zamanında belirledi.

Eğer sembollerin dilini kullanırsanız, inşaat, bina, toplu çabanın inşa uzun vadeli bir uygulama olarak etik hayal etmek oldukça kolaydır. Daha önce bu çok etik olduğu stoacılık felsefi öğretisinin temelini işaret, ama bu kendisi kurulması için temeli nedir? Cilalı ve doğum ve varoluş süresine bağlı olarak geliştirilmiş bu insan erdemleri çok ön. Sonra bizim etik duvarlar manevi hakları tuğla inşa etti. İlk bakışta orada bu hiçbir mantığı olduğunu, ancak istek üzerine ben etik karşılıklı bağımlılık ve stoacılık doktrini tüm hayal olur, ne dedi kağıda çizilmiş olabilir görünebilir.

Stoacılar dünyanın bir ölçüye kadar, bu hususların taklitçileri stoyitsyztiv okul davranış yansıtılır, kötülük ve iyi taşıdığını savundu. Onlar da iyi ve kötü yanı sıra orta bir şey, zemin ve ara edilemez bir şey, onu aramak “gri” zor hayatı kötülük bile daha olduğu gerçeğini dışlamadı. Gelişiminin belli bir aşamasında bu belirsizlik ve somut neden (reçel) kişinin eksikliği, bu bozulmuş değildir ve kötülükten olarak kendini yok etmez, ve büyüyen değil, iyi itibaren ruhen büyümüyor. Bu, bu gri kişinin değil, sadece toplumdan ve özellikle tüm faydalarından izolatlarının yapabilirsiniz. Hayat böylece daha iyi yere devam eden varlığı dönüştürerek bize öğretir bize olur Böylece kötülük. O Stoacılar şey ve kazanmak gerektiğini inanıyordu, çünkü iyi ve herhangi bir açıklama iyidir.

Stoacı felsefe inanç ve dört iyi kabul edilebilir temel erdemleri gözetilmesi oldu: Böyle yargısız kontrolsüz arzuları veya istekleri, korkuları, dürtüsellik gibi olumsuz erdemler onlara karşı tüm insan bilgelik, adalet ve tüm canlıların, basiret ve cesaret vardır. Insanın mücadelesi ise, kendini etkisi olacaktır öncesinde içgözlem bu süreç, mükemmel bir anlayış sabırlı kişilik bu nitelikleri birleştirir oldukça mümkündür. Önermeleri yorumlanması onlar gerekli asla ve ancak bu tür bir misyon imkansızlığı olarak anlaşılan mükemmel bir adam, beklemeyin ve Stoacılar kendinizi eğitmek gerekir öğretti denir diyor.

Her şeyden önce, o bu kişi neden iyi ve kötü arasında bir denge bulabilirsiniz. Kişinin uyumu onu çevreleyen dünya ile uyum ve daha fazla yardımcı olmak için … bulmanıza

Zamanın geçişi değişti insanlık toplumunun ihtiyaçlarına göre oluşturulan yeni ve daha sofistike, stil için eski öğeleri değiştirme mimarisi, müziği, sanatsal yaratıcılığı değişti ve çoğu insan hiçbir istisna stoyitsyzty. Onların felsefesi başından beri kolay değildi çünkü öncelikle değişiklikleri yaşadı ve ilgili kişinin derin bilgi. Onların arayışı spekülasyon sonunda bunu başarmak mümkün olmuştu ne memnun olmak mümkün değildir seviyesine ulaştı, bu yüzden dünyayı takip etmek bir nesne, önemli bir figür, yani Tanrı olarak kendileri için seçme, tepeye çıktı.

Her okulun temsilcileri burun bir veya birkaç bağımsız ve daha mükemmel erdem stoyitsyztychnoyi. Bu onun kişiliği göre erdem, bu ahlak altında olduğunu söyler. Bu yeterli değildi ve biz doğal olarak her zaman gelişmeye ve geliştirmeye edildi Stoa biliyorum, onlar neredeyse imkansız olduğunu fark, daha yüksek bir amaca seçtiniz.

Tanrı figürü bir rüya Stoacılar, affedici, sevgi dolu, şefkatli olmak ve kendini geliştirme yolunda karşılamak zorunda değil kim her onurlandırmak için yetiştirme tüm bu nitelikleri gösterdi.

Bu Stoacılar, onların çiçekli pozisyonlarda doruk ulaşmış bir felsefe bu aldı gün nüfusta oluşan yaşam ile kavgalı oldu onun daha fazla büyümesini durdurmak zorunda olduğunu fark üzücü. Değerleri arka planda erdemlerini getirdi – İnsanlar keskin malzeme ihtiyaçlarını, ya da yavaş yavaş kendini tanıma ve sonuçları ile onları yerine estetik zevk ihtiyacını hissetmeye başladı.

Yani insan varlığının ve hayatlarının modern iz güvenle bazı derece bir kişinin geçmişte uzun unutulmuş gerçekleri döner sonucuna varabiliriz eğer. Yine yavaş yavaş probudzhuvalas ve tarihinin kuralları kendimize kendimizi ve evrendeki uyumu bulmak ona yardımcı olacak bu erdemleri instilling linuyuchys onun ahlaksız yaşam alışkanlıkları ve özellikleri onları ortadan kaldırılması çalıştı değil o kişi için çağrı hazırda bekletme döndü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *